Obóz w Rytrze

W dniach od 11 do 16 lipca 2011 roku odbył się wyjazd na obóz do Rytra.

Wzięło w nim udział 60 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy wiekowe. Młodszymi opiekował się Sensei Tomasz Moździerz, grupą starszą opiekowali się Sensei Wiesław Gwizd i Sensei Krzysztof Jakubowicz. Kierownikiem obozu była pani Grażyna Łazarek.

Dla uczestników zostało przygotowane wiele atrakcji – przeprowadzono codziennie po 2 treningi, w tym również treningi w terenie. Odbyły się całodniowe zajęcia w parku linowym, gdzie dzieci mogły się zmierzyć z różnymi przeszkodami. Dwa różne tory przeszkód, zjazd na linie, ściana wspinaczkowa i olbrzymia huśtawka „BigSWING” stanowiły nie lada atrakcję.

Zorganizowane zostało też spotkanie, podczas którego Sensei Wiesław Gwizd wygłosił wykład o sposobach przygotowania zawodnika do zawodów oraz rady dla trenerów, jak mają ćwiczyć.

Zaraz po wykładzie odbył się konkurs, w którym wystąpili wszyscy obozowicze. Obejmował on opowiadanie dowcipów, zaśpiewanie piosenki własnego autorstwa oraz tzw. występ-niespodziankę – skecz, kabaret, sztuczka itp. W konkursie zwyciężyła grupa Kasi Bauer. Nagrodą była zniżka w opłatach na kolejny obóz. Przeprowadzono również egzamin na stopnie kyu. Na zakończenie obozu zorganizowano tradycyjne pasowanie na samuraja.

Obóz w Rytrze według opinii uczestników był rewelacyjny.

Copyright © Młodzieżowy Klub Karate Shinkyokushin w Gromniku.. All Rights Reserved. | Created by Comp-Web Studio