Wycieczka do kopalni w Wieliczce

17 listopada zarząd Młodzieżowego Klubu Karate w Gromniku zorganizował dla swych podopiecznych wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce.

Zabytkowa Kopalnia Soli „Wieliczka” liczy dziś ponad 700 lat. Jest jednym z najcenniejszych zabytków  kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich. To także zabytek klasy światowej, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – która istnieje w świadomości Polaków od stuleci.

Zarówno dzieci jak i dorośli uczestnicy wycieczki byli zachwyceni niezwykłymi widokami „podziemnej krainy”. Cudowna Kaplica Św. Kingi i inne, nie mniej piękne miejsca, magiczne labirynty solnych korytarzy, unikalne pejzaże niezwykłych komór, a także spotkanie ze Skarbnikiem połączyły w sobie naukę z zabawą.

Następnie wszyscy pojechali do Krakowa na chwilę relaksu i rozrywki do kina na film pt. „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”. Perypetie walecznych Galów doprowadzały widzów do łez. Wszyscy serdecznie się uśmiali. A nawet w powrotnej drodze były komentowane sceny z filmu kwitowane wybuchami śmiechu. Wycieczka zdaniem uczestników była bardzo udana.

Składamy podziękowania – panu Andrzejowi Burnatowi i Jackowi Burnatowi, którzy częściowo zasponsorowali przejazd.

Copyright © Młodzieżowy Klub Karate Shinkyokushin w Gromniku.. All Rights Reserved. | Created by Comp-Web Studio