I Seminarium Karate

9 marca 2011 roku, na Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Gromniku odbyło się I Seminarium Doszkoleniowe Karate SHINKYOKUSHINKAI.

Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy mgr Bogdan Stasz, Dyrektor ZS w Gromniku mgr Zbigniew Karciński oraz Przewodniczący Rady Gminy Gromnik pan Zdzisław Maniak.

W czasie trwania seminarium odbyły się dwa trzygodzinne treningi, w czasie których prezentowane były: ippony kumite od 1 do 10; ido-geiko (trening technik w ruchu stosowany w celu poprawy koordynacji, dynamiki i pamięci ruchowej); metody przygotowania do kumite – stosowanie ćwiczeń z obciążeniem, rozwijanie siły, szybkości i wytrzymałości, kombinacje walki wykonywane z partnerem, różne formy treningu z wykorzystaniem tarcz, a również wykład o stosowaniu suplementacji i odżywiania w różnych okresach treningowych.

W seminarium uczestniczyło 130 osób z: Kolbuszowej, Krosna, Leżajska, Mielca, Pustkowa, Niepołomic, Krakowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Brzozowa, Gromnika i Tarnowa.

W czasie przerwy obiadowej odbyło się miłe i przyjacielskie spotkanie uczestników seminarium z Wójtem Gminy Gromnik mgr Bogdanem Staszem, Dyrektorem ZS w Gromniku mgr Zbigniewen Karcińskim i Przewodniczącym Rady Gminy Gromnik panem Zdzisławem Maniakiem.

Organizatorzy seminarium:

-Młodzieżowy Klub Karate w Gromniku

-Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate

-Fitness Klub „Forma” w Tarnowie

Kadra szkoleniowa:

-Sensei Wiesław Gwizd – 4 dan

-Sensei Tomasz Moździerz – 2 dan

-Sensei Arkadiusz Ostręga – 1 dan

Copyright © Młodzieżowy Klub Karate Shinkyokushin w Gromniku.. All Rights Reserved. | Created by Comp-Web Studio